МОСКВА (QHA) -

Російські авіакомпанії на 22,2% скоротили кількість рейсів до окупованого Криму. Про це повідомили у Транспортній кліринговій компанії (ТКП) РФ.

Авіакомпанії скоротили свої плани річних рейсів на 551 тисячу пасажирів.

Найбільше місць скоротила авіакомпанія «Уральські авіалінії» — 187 тисяч місць. На 64 тисячі місць скоротила плани компанія «Red Wings», «Росія» — на 74 тисячі, «Аерофлот» — на 51 тисячу, «Глобус» — на 42 тисячі місць.

Окупанти заявили, що зменшення кількості польотів пов'язано з відкриттям Керченського мосту, оскільки частина пасажирів буде користуватися наземним транспортом.

Відзначається, що однією з причин може бути зростання цін на паливо в анексованому Сімферополі, через що компанії відчувають збитковість польотів.

У свою чергу авіакомпанії заявляють про зростання вартості обслуговування рейсів на 50%.

В аеропорту Сімферополя пояснили зростання вартості обслуговування тим, що потрібно домогтися повернення вкладень у будівництво нового терміналу, на який було витрачено 32 мільярди рублів. При цьому 30% коштів надійшли від інвесторів, а 70% склали кредити в банках.

QHA повідомляло, що міністр транспорту та інфраструктури України Володимир Омелян зазначив, що Україна звернеться до міжнародних судів з вимогою заарештувати майно російських авіакомпаній, які, всупереч українському законодавству, здійснюють польоти в анексований Крим. Це дозволить стягнути з російських авіакомпаній накладені українськими судами штрафи. Загальна сума цих штрафів перевищує 5,4 млрд грн, однак жодного штрафу російські авіакомпанії ще не сплатили.

Джерело: Коммерсант

QHA