СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

 

Один з найбільших працюючих в окупованому Криму банків — Російський національний комерційний банк (РНКБ), який знаходиться під західними санкціями, засекретив свою фінансову звітність.

Як випливає з щоквартального звіту банку, він перестав розкривати відомості про банківські рахунки емітента, інформацію про аудитора, оцінювачів, консультантів, склад ради директорів.

У фінустанові припинили викладати у відкритий доступ показники фінансово-економічної діяльності, дані про ринкову капіталізацію, позикові кошти і кредиторську заборгованість.

У звітності також не вказуються зобов'язання банку, інформація про осіб, які входять до складу органів контролю за його фінансово-господарською діяльністю, відомості про угоди.

Аналогічну інформацію припинила розкривати і «дочка» РНКБ — Краснодарський крайовий інвестиційний банк («Крайінвест»).

РНКБ заснований у 1992 році. У 2014 році він став першим російським банком, який почав функціонувати на території окупованого Криму. До березня 2014 року власником 100% акцій РНКБ був "Банк Москви". Потім банк перейшов під контроль кримського республіканського підприємства "Вода Криму", яке належить, у свою чергу, "уряду" Криму.

Російський національний комерційний банк знаходиться під санкціями США, Євросоюзу і Канади, введених проти Росії через агресію проти України. РНКБ позбавили міжнародної системи передачі інформації та здійснення платежів Swift.

РНКБ виявився серед банків, на які поширилися санкції, запроваджені Україною проти Росії. Усього до українських санкційних списків у вересні 2015 року внесли 105 юридичних і 388 фізичних осіб з Росії та України. Низка установ розташовується на окупованій частині Донбасу і в Криму. У тому числі й працюючі на півострові російські банки.

 

Раніше QHA повідомляло, що Центробанк РФ таємно врятував Генбанк в Криму від банкрутства, виділивши йому 20 мільярдів рублів.

31 серпня 2018 року в Криму припинив роботу російський К2 Банк. Він став дев'ятою за рахунком фінансово-кредитною установою, яка припинила роботу на окупованому півострові. Так, 5 липня ліцензію втратив АТ «Банк «Таатта», а 27 червня — АТ« Комерційний Банк «Рубльов».

 

Джерело: rncb.ru

QHA