МОСКВА (QHA) -

Другий за величиною виробник нафти в Росії — компанія «Лукойл», вирішила не продовжувати розвиток проектів в Ірані через загрозу американських санкцій, передає Reuters.

Як повідомляє агентство, США вводять нові санкції проти Тегерана після того, як Вашингтон вийшов з угоди 2015 року, згідно з яким Іран припиняв свою ядерну програму, а західні країни знімали економічні санкції відносно ісламської республіки.

— Враховуючи останні події, думаю, ще рано говорити про те, якими будуть наші плани. Наразі, в основному, у нас все призупинено, — сказав представник компанії.

"Лукойл" вів перемовини з іранською владою щодо розробки нафтових родовищ в Абе Тимур і Мансурі.

Компанія у понеділок повідомила, що чистий прибуток у першому кварталі року зріс до 1 млрд 800 млн доларів, це більше, ніж на 75% у порівнянні з минулим роком. Зростання прибутку пов'язане з підвищенням цін на "чорне золото".

У компанії відзначили, що "Лукойл" фокусуватиме свою увагу на внутрішній ринок.

Нагадаємо, 22 травня США розширили персональні санкції проти Ірану. Вашингтон ввів санкції проти п'яти іранців, які, за даними Штатів, забезпечили повстанців-хуситів у Ємені озброєнням та інформацією. Бойовики били ракетами по містах і нафтовій інфраструктурі в Саудівській Аравії.

А 8 травня президент США Дональд Трамп заявив, що його країна виходить з угоди щодо ядерної програми Ірану і відновлює санкції проти Тегерана.

За його словами, Іран обдурив американську владу, заявивши про згортання ядерної програми. Трамп упевнений, що угода дозволила іранській владі зберегти доступ до урану і, відповідно, технології для виробництва ядерної зброї.

Джерело: Reuters

QHA