МОСКВА (QHA) -

Російський "Газпром" і "Нафтогаз України" приступили до проведення перемовин про розірвання контрактів на поставку і транзит газу, заявив голова правління "Газпрому" Олександр Медведєв.

За його словами, минулого тижня відбулася зустріч "Газпрому" і "Нафтогазу України".

— Перемовний процес у рамках процедури з розірвання контрактів на поставку і транзит газу розпочався, — сказав Медведєв.

Він зазначив, що "Газпром" ще раз повідомив "Нафтогаз", що буде оскаржувати рішення Стокгольмського арбітражу щодо транзитного контракту. Окрім того, Медведєв додав, що апеляція у цій справі буде подана до кінця березня.

Нагадаємо, вчора глава Мін'юсту України Павло Петренко заявив, що у Києва є план щодо стягнення з російського "Газпрому" боргу в 2,6 млрд доларів на користь НАК "Нафтогаз України".

Також міністр юстиції запевнив, що не виконати рішення Стокгольмського арбітражу "Газпром" не зможе, оскільки такого роду рішення виконуються відповідно Нью-Йоркської конвенції в усьому світі.

Раніше повідомлялося, що близько 100 млн гривень за допомогою арешту майна російського монополіста «Газпрому» на території України вже стягнуті до державного бюджету.

QHA