МОСКВА (QHA) -

 

Росія відмовляється визнавати рішення Міжнародного арбітражу в Гаазі про виплату 139 мільйонів доларів 18-ти українським компаніям у якості компенсації за майно в окупованому Криму.

У Москві заявили, що предмет позову українських компаній не входить до юрисдикції Постійної палати третейського суду.

Про це повідомляє РБК, посилаючись на прес-службу Міністерства юстиції РФ.

У російському відомстві заявили, що рішення про виплату компенсації було оскаржено 29 серпня 2018 року в Апеляційному суді Гааги.

Однак адвокат американської компанії Hughes Hubbard & Reed Джон Таунсенд, який представляє інтереси позивачів, повідомив, що Росія формально не подавала апеляційну скаргу.

 

Йдеться про рішення, яке міжнародний арбітраж у Гаазі оголосив 10 травня.

Тоді було встановлено, що Російська Федерація незаконно привласнила на території Криму майно позивачів — ТОВ «Еверест Істейт» та 17 інших українських структур, а також однієї фізособи — колишнього голови правління Приватбанку Олександра Дубілета.

Міжнародний арбітраж присудив компенсацію за втрату активів, а також відсотки і відшкодування витрат по оплаті послуг юристів і витрат на арбітражний розгляд.

Позивачі заявляли, що Росія порушила російсько-українську угоду щодо заохочення та взаємний захист інвестицій від 1998 року.

Усього в Постійній палаті третейського суду в Гаазі зареєстровано вісім позовів від 50 українських компаній з приводу активів у Криму як мінімум на $7 млрд.

 

Раніше Міністерство закордонних справ України закликало українські компанії боротися за компенсацію втрачених після анексії Криму активів.

Заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль назвала перемогою рішення Третейського суду в Гаазі за позовом групи з 19 українських громадян щодо РФ про протиправне захоплення їхнього майна.

У МЗС РФ після оголошення цього рішення Третейського суду заявили, що Москва готова до діалогу з цього питання.

 

Джерело: РБК

QHA