МОСКВА (QHA) -

У організованій активістами блокаді Криму простежується економічний інтерес, вважає радник президента РФ, заступник керівника Вільного економічного товариства Росії Сергій Глазьєв.

На його думку, блокада півострова – не більше, ніж спроба загнати херсонських товаровиробників у вузький канал збуту і паразитувати на цьому.

− Це говорить про те, що економіка України вкрай криміналізована. Робиться це незаконно. Це порушення законодавства самої України, і тут, мені здається, що просто організована злочинна група хоче створити ексклюзивний канал постачання продовольства в Крим і на цьому нагрівати собі кишеню, − сказав Глазьєв.

Як відомо, 20 вересня о 12 годині неподалік від адміністративної межі між Херсонською областю та анексованим Кримом розпочалася акція з блокади пропуску вантажів на півострів. Ініціатори блокади вважають, що українські компанії повинні припинити торгівельні відносини з Кримом, оскільки територія півострова окупована Російською Федерацією. За словами організаторів акції, вони не будуть пропускати фури в Крим до тих пір, поки не будуть виконані їхні вимоги: звільнення політв'язнів, припинення тиску на незалежні ЗМІ, безперешкодний в'їзд для міжнародних спостерігачів на територію півострова, припинення репресій проти кримських татар.

QHA