ЄРЕВАН (QHA) -

Експерти впливового міжнародного рейтингового агентства S&P Global Ratings (S&P) підтвердили довгострокові та короткострокові суверенні кредитні рейтинги України за зобов'язаннями в іноземній і національній валютах на рівні "B-/B", прогноз — "стабільний".

За даними агентства, суверенні рейтинги України обмежуються значними ризиками рефінансування зовнішнього боргу, що призводить до необхідності дотримання вимог у рамках програми підтримки України Міжнародним валютним фондом.

Як наголошується у прес-релізі, рейтинги України відображають слабкість її економіки (з точки зору доходів на душу населення), а також несприятливе інституційне середовище і складну політичну ситуацію.

— Значно впливає на них корумпованість різних рівнів управління, — вважають експерти.

Разом з тим аналітики агентства відзначають, що незважаючи на скорочення бюджетного дефіциту, обсяг державного боргу залишається значним унаслідок витрат, пов'язаних з "чищенням" банківського сектора, і лише невеликого прогресу в скороченні дефіциту Пенсійного фонду країни.

Тим часом S&P Global Ratings прогнозує зміцнення обмінного курсу української валюти до рівня 28,80 грн/долар до 2021 року.
Так, на думку експертів, до кінця цього року обмінний курс складе 29,50 грн/долар, продовживши збільшення до 30,50 грн/долар у 2019 році і 29,80 грн/долар — у 2020 році.

Раніше повідомлялося, що Міністерство фінансів та Міністерство економічного розвитку і торгівлі України прогнозують, що у 2019 році середня вартість одного долара США складе 30,5 гривень.

Джерело: РБК

QHA