КИЇВ (QHA) -

Український нафтовий холдинг «Нафтогаз України» готовий взяти участь у перемовинах формату Україна — ЄС — Росія з питань виконання постанови Стокгольмського арбітражу, згідно з яким російський «Газпром» винен українській компанії 2,56 мільярдів доларів. Про це повідомили у заяві «Нафтогазу».

— «Нафтогаз» вітає пропозицію МЗС України та Єврокомісії щодо проведення перемовин для виконання рішень Стокгольмського арбітражу у тристоронньому форматі Україна — Росія — ЄС. Компанія готова приєднатися до таких перемовин у найближчий зручний для всіх сторін час, — йдеться у заяві.

У «Нафтогазі» зазначили, що в ЄС негативно сприйняли дії «Газпрому» після отримання постанови арбітражу.

— На думку західних коментаторів, позиція «Газпрому» суперечить духу і практиці загальноприйнятих комерційних відносин між постачальниками і споживачами. За повідомленнями ЗМІ, використання газу для тиску на контрагентів негативно відбилося на сприйнятті російського проекту «Північний потік – 2» у Німеччині, — відзначили у прес-службі «Нафтогазу».

Нагадаємо, Стокгольмський арбітраж ухвалив стягнути з "Газпрому" 2,56 мільярда доларів на користь "Нафтогазу" за позовом про невиконання контракту з транзиту.

Як відомо, "Газпром" 2 роки і 3 місяці не поставляв Україні газ до оголошення постанови Стокгольмським судом. Поставки газу, згідно з контрактом, термін дії якого закінчується наприкінці 2019 року, мали відновитися після рішення Стокгольмського арбітражу.

За цим контрактом "Нафтогаз" зобов'язаний викуповувати у "Газпрому" від 4 до 5 млрд кубів газу щорічно. У зв'язку із цим "Нафтогаз" здійснив передоплату.

QHA