КИЇВ (QHA) -

Віце-президент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс, виконуючий обов'язки Міністра фінансів Оксана Маркарова і глава Національного банку Яків Смолій підписали угоду на отримання Україною кредиту на суму в 1 мільярд євро від ЄС. Про це повідомили у прес-службі Міністерства фінансів.

— Найближчим часом Міністерство фінансів спільно з Міністерством закордонних справ внесе пропозицію президенту про необхідність невідкладного подання на розгляд Верховної Ради проекту закону про ратифікацію цих договорів, — йдеться у повідомленні.

Транш розподілять на дві частини по 500 мільйонів євро кожен. Так, очікується, що перший транш надійде вже восени 2018 року одразу після завершення процедур, необхідних для набрання чинності підписаної угоди.

Другий транш може надійти навесні 2019 року, коли будуть результати оцінки виконання Україною заходів щодо реформування секторів реалізації держполітики.

Маркарова відзначила, що надана раніше у рамках трьох програм допомога ЄС на суму 2,81 мільярд євро «мала як стабілізуючий ефект для фінансової системи держави, так і стала засобом інтенсифікації реформ в Україні».

QHA повідомляло, що 29 травня посли ЄС схвалили угоду з Європейським парламентом про новий пакет макрофінансової допомоги для України. У прес-службі ЄС відзначили, що кредити підтримуватимуть економічну стабілізацію і програму структурних реформ, доповнюючи ресурси, які надаються МВФ та іншими донорами.

Нагадаємо, ЄС вклав в макроекономічну допомогу в 2014 році 1,6 млрд євро і 1,8 млрд євро у 2015 році, з яких Україна отримала 2,81 млрд. У січні 2018 року скасовано внесок у розмірі 600 млн євро через неповне виконання урядом України своїх зобов'язань.

QHA