МОСКВА (QHA) -

У понеділок, 9 квітня, курс рубля до долара впав до рівня минулорічного мінімуму, який був зафіксований восени 2017 року, повідомляють російські ЗМІ.

Наразі американська валюта виросла вище 60 руб за долар вперше з 16 листопада 2017 року. А євро на торгах коштує більше 73,5 рублів уперше з вересня 2016 року.

Тим часом, основні російські фондові індекси також показують серйозне падіння під час торгів. Так, індекс РТС впав на 11%, індекс Московської біржі — на 9%. Лідерами падіння стали акції компаній, чиї керівники потрапили під санкції, а також металургійні підприємства і банки.

Акції UC RUSAL (власник Олег Дерипаска, потрапив під санкції ) впали на 27,5%, "Норнікеля" (з часткою Дерипаски) на 16,5%, "Мечела" — на 17,5%, "Сбєрбанку" — на 14% . Акції золотодобувної компанії "Полюс" (належить Саїду Керімову, сину сенатора Сулеймана Керімова, також потрапив під санкції) — на 13%, акції ВТБ впали на 11% (під санкціями — глава банку Андрій Костін).

Нагадаємо, 6 квітня США внесли до списку санкцій 38 російських бізнесменів, офіційних осіб і компаній, які близькі до Кремля.

Санкції, зокрема, введено проти таких олігархів як Олег Дерипаска, Сулейман Керімов, Кирило Шамалов і Віктор Вексельберг. Також середтих, на кого тепер поширюються обмеження, — глава "Газпрому" Олексій Міллер, директор ФСБ Микола Патрушев та інші чиновники.

QHA