БЕРЛІН (QHA) -

В окупованих Сімферополі та Севастополі працюють два супермаркети німецької фірми «Метро» (Metro), гіпермаркет «Ашан», який відноситься до французької мережі магазинів, і служба доставки DHL (Німеччина), повідомляє німецьке видання «Франкфуртер Альгемайне Цайтунг».

Як заявив офіційний представник «Метро» з Дюссельдорфа, сьогодні два супермаркета належать двом дочірнім підприємствам в російському правовому полі, і з точки зору корпоративного права, "не контролюються ні українською компанією «Метро кеш енд керрі» (Metro Cash & Carry), ні російською компанією "Метро cash & carry". Те ж саме відноситься і до французької мережі супермаркетів «Ашан», у якої є свій супермаркет у Сімферополі.

Обидва магазини компанії «Метро» отримують товари як місцевого виробництва, так і з Росії.

Німецька служба кур'єрської доставки DHL присутня у Севастополі і в Сімферополі, — використовуючи при цьому свій звичний логотип, матеріали і надаючи традиційні послуги. Газета «Франкфуртер Альгемайне Цайтунг» у лютому за допомогою компанії DHL направила звідти в Москву придбаний у Сімферополі іграшковий автомобіль.

— Золотий автомобільчик, — сказала співробітниця у формі компанії DHL з приводу поштового збору, який у багато разів перевищив вартість самої іграшки.

У касовому документі значилося російське товариство з обмеженою відповідальністю «Біологіка» у якості «агента» "Ді-Ейч-ел", а в якості пункту відправки було вказано «місто Сімферополь, Російська Федерація».

У DHL повідомили, що компанія не займає ніякої позиції з територіальних суперечок між країнами, і для спрощення оперативного процесу під час визначення маршруту або доставки, певні місця можуть у своїй роботі використовувати відповідний географічний код.

— Ці оперативні географічні дані ні в якому разі не можуть являти собою політичні заяви або будь-яке втручання, — заявили в компанії.

Раніше QHA повідомляло, що в анексованому Криму ведуть незаконну діяльність німецькі компанії: DHL Express, Adidas і Puma.

У Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій заявили, що компанії, які продовжують вести свою діяльність в Криму після анексії півострова, порушують резолюцію ООН і санкції ЄС.

Джерело: ИноСМИ

QHA