КИЇВ (QHA) -

Компанія The Saudi Agricultural & Livestock Investment Co. (SALIC) має намір придбати український агрохолдинг «Мрія». Про це повідомив президент України Петро Порошенко під час зустрічі з представниками Саудівської Аравії сьогодні, 12 вересня, у Києві.

— Я хотів би окремо підкреслити, що рішення SALIC придбати агрохолдинг «Мрія» є надзвичайно важливою подією і демонструє готовність інвесторів вкладати гроші в Україну, кардинальні зміни в інвестиційному кліматі, а також ставлення інвесторів до нашої держави, — зазначив Порошенко.

Цей контракт на купівлю є найбільшим у сільськогосподарському секторі за всю історію України.

— SALIC є власністю Суверенного фонду Саудівської Аравії. На сьогодні це один з найбільших інвесторів у сільськогосподарський бізнес в усьому світі. Рішення прийти в Україну є дуже яскравим свідченням того, що наша країна готова приймати таких інвесторів і створила для цього всі умови.

Порошенко підкреслив, що SALIC викупить тільки українські активи, однак не буде викуповувати землі.

На сайті «Мрії» зазначено, що відповідно до угоди між Mriya Farming PLC (Великобританія) і SALIC UK Ltd. (Британська структура SALIC), Саудівська Аравія викупить усі активи холдингу, всі об'єкти інфраструктури, технічний парк, а також компанії, які володіють правом оренди земельного банку.

Однак угода буде завершена тільки після того, як отримають на це дозвіл Антимонопольного комітету України.

— Після завершення угоди, «Мрія» продовжить операційну діяльність в Україні разом з дочірньою компанією SALIC — Continental Farmers Group (CFG), — йдеться у повідомленні.

При цьому, сума і умови угоди між Україною та Саудівською Аравією не розголошуються. У підготовці угоди допомогли Rothschild & Co (Франція), ICU, FinPoint (обидві — Україна), а також юрфірма Hogan Lovells (Великобританія). Вони також виступили кредиторами у процесі реструктуризації боргу «Мрії».

— Ключова ідея SALIC UK — виявлення, придбання і довгострокова робота з прибутковими і стійкими інвестиціями в агробізнесі. Сьогоднішнє придбання «Мрії» ідеально підходить під інвестиційні критерії SALIC UK, а необхідні для компанії інвестиції забезпечать довгострокову рентабельність цього чудового активу, — цитує прес-служба «Мрії» главу правління SALIC UK Халіда Алабуді.

У 2014 році «Мрія» прострочила виплату близько 9 мільйонів доларів процентного доходу, а також близько 120 мільйонів доларів в рахунок погашення боргу за зобов'язаннями. Так, на момент оголошення дефолту агрохолдингу, заборгованість становила близько 1,3 мільярдів доларів.

У 2015 році контроль над агрохолдингом перейшов до кредиторів. Вони, у свою чергу, обрали нове керівництво. У вересні 2016 року кредитори і бондхолдери агрохолдингу погодили умови реструктуризації боргового портфеля компанії, який становив 1,1 мільярд доларів.

Уже в серпні 2018 року боргове навантаження «Мрії» знизилося з 1,1 мільярда доларів до 309,5 мільйонів доларів.

Нагадаємо, раніше Петро Порошенко заявив, що шведська компанія IKEA виходить на український ринок. Він зазначив, що вихід IKEA на український ринок буде сигналом «для інших світових брендів, що з Україною потрібно мати справу».

Джерело: Інтерфакс-Україна

QHA