ЛОЗАННА (QHA) -

 

Верховний суд Швейцарії ухвалив, що звернення "Укрнафти" до міжнародного арбітражного суду для захисту втрачених після анексії Криму активів, є правомірним.

Про це повідомили у прес-службі "Укрнафти".

У компанії нагадали, що після незаконної анексії Криму в 2014 році, Росія позбавила "Укрнафту" прав власності на 16 автозаправних станцій.

— Компанія, спираючись на Угоду між Кабінетом міністрів України і урядом РФ про заохочення та взаємний захист інвестицій 1998 року, подала скаргу до міжнародного арбітражного суду, — йдеться у повідомленні.

Місцем арбітражу визначили Швейцарію, проте Росія оскаржила рішення міжнародного арбітражного суду у Верховному суді Швейцарії, оскільки не визнала компетенцію першого.

— Верховний Суд Швейцарії підтвердив своїм рішенням правомірність міжнародного арбітражного суду розглядати спір за позовом "Укрнафти" проти РФ на підставі згаданої Угоди. Арбітражне провадження продовжиться і найближчим часом очікується остаточне рішення по суті справи.

В "Укрнафті" очікують, що це рішення підтвердить право компанії на компенсацію у розмірі 50 мільйонів доларів від Росії.

 

QHA повідомляло, що Росія відмовилася визнавати рішення Міжнародного арбітражу в Гаазі про виплату 139 мільйонів доларів компенсації 18-ти українським компаніям за втрату майна в Криму після анексії. У Кремлі заявили, що 29 серпня 2018 року подали скаргу на виплати в Апеляційний суд Гааги. Однак адвокат американської компанії Hughes Hubbard & Reed Джон Таунсенд, який представляє інтереси позивачів, заявив, що формально Росія не подавала апеляцію.

Раніше Міністерство закордонних справ України закликало українські компанії боротися за компенсацію втрачених після анексії Криму активів.

QHA