КИЇВ (QHA) -

Введення податку на виведений капітал, замість існуючого податку на прибуток підприємств, дасть не тільки позитивні результати, але й призведе до значних втрат бюджету. Про це сьогодні на прес-конференції у Києві заявив Роберт Кірхнер, заступник керівника Німецької служби радників при уряді України, передає кореспондент QHA.

Його колега з аналітичної групи Девід Заха доповнив заяву конкретними цифрами.

— Введення податку на виведений капітал у перший рік дасть втрати у бюджеті в розмірі від 37 млрд. грн. до 47 млрд. грн. (1,2% — 1,5%). Це станеться з кількох причин. По-перше, ця податкова база значно звужується у порівнянні з існуючою. По-друге, ставка нового податку нижча у порівнянні з чинною. І ще, за нового податку компанії зможуть відкладати сплату податків через затримку розподілу прибутку.

Оцінити до кінця ризики у разі схвалення цього закону робоча група не змогла, як це не змогли зробити експерти в уряді і парламенті.

Але, аналізуючи досвід інших країн, фахівці схиляються до думки, що у далекій перспективі зміна податку дасть позитивний результат.

Томас Оттен, директор консалтингової компанії «Оттен Консалтінг», член консультативної групи заявив, що Україна готова до введення закону.

Нагадаємо, що у парламенті зареєстрований законопроект №1797. Головна мета — ввести оподаткування прибутку підприємств, яке розподілене у формі дивідендів або прирівняних до них платежів і відмовитися від податку з прибутку нерезидентів.

QHA