КИЇВ (QHA) -

Комерційний суд Лондона на запит української компанії "Нафтогаз" гарантував заморожування активів "Газпрому" в Англії та Уельсі для їхньої подальшої конфіскації на користь "Нафтогазу". Про це сьогодні, 19 червня, заявили у прес-службі компанії.

Лондонський суд зобов'язав "Газпром" протягом 48 годин надати "Нафтогазу" перелік своїх активів, вартість яких перевищує 50 тисяч доларів.

У постанові суду також повідомляється, що суд може виділити для "Газпрому" більше часу. У той же час, ігнорування рішення суду можуть розцінити як неповагу до суду і накласти на компанію штрафні санкції.

Нагадаємо, НАК «Нафтогаз України» виграла у Стокгольмському арбітражі справу проти російського «Газпрому» щодо газового контракту. Арбітражний суд відхилив вимоги «Газпрому» за матеріальним становищем «бери або плати» на суму 56 мільярдів доларів за 2009 — 2017 рр.

«Нафтогаз України» домігся зменшення майбутніх обов'язкових річних обсягів закупівлі газу в 10 разів, відповідно до фактичної потреби в імпорті газу.

Раніше «Газпром» добивався того, щоб Стокгольмський арбітраж у рамках Судові розгляди між російським газовим монополістом з НАК «Нафтогаз України» не ухвалював жодного рішення за обсягами постачання газу на окуповані території.

«Газпром» виставив рахунки «Нафтогазу України», вимагаючи оплатити поставку газу в окуповані райони Донбасу, однак Україна цих обсягів не контрактувала.

QHA