КИЇВ (QHA) -

За рішенням Стокгольмського арбітражу суд заарештував голландські активи російського «Газпрому» для виплати «Нафтогазу України» 2,6 мільярда доларів. Про це повідомили у прес-службі «Нафтогазу».

Так, українське підприємство подало клопотання з приводу арешту частини «Газпрому» в голландських дочірніх компаніях. Незважаючи на те, що суд задовольнив клопотання, шість з семи дочірніх компаній «Газпрому» відмовилися співпрацювати з судовими виконавцями.

— Нафтогаз застосує усі доступні законні засоби та інструменти, щоб домогтися виконання рішення і отримати від "Газпрому" присуджену суму. На жаль, російська компанія діє несумлінно, не виконуючи як рішення арбітражу, так і накази європейських судів інших юрисдикцій, — цитує прес-служба голову правління підприємства Андрія Коболєва.

Головний комерційний директор групи «Нафтогаз» Юрій Вітренко нагадав, що «Газпром» має сплатити українській компанії 4,63 мільярда доларів компенсації за збитки через порушення умов транзитного контракту. При цьому, «Нафтогаз» вже отримав близько 2,1 мільярда доларів компенсації у вигляді оплати за газ, який «Газпром» постачав у 2014 – 2015 рр.

Нагадаємо, НАК «Нафтогаз України» виграла у Стокгольмському арбітражі справу проти російського «Газпрому» щодо газового контракту. Арбітражний суд відхилив вимоги «Газпрому» за матеріальним становищем «бери або плати» на суму 56 мільярдів доларів за 2009 – 2017 рр.

«Нафтогаз України» домігся зменшення майбутніх обов'язкових річних обсягів закупівлі газу в 10 разів, відповідно до фактичної потреби в імпорті газу.

Раніше «Газпром» добивався того, щоб Стокгольмський арбітраж у рамках Судові розгляди між російським газовим монополістом з НАК «Нафтогаз України» не ухвалював жодного рішення за обсягами постачання газу на окуповані території.

«Газпром» виставив рахунки «Нафтогазу України», вимагаючи оплатити поставку газу в окуповані райони Донбасу, однак Україна цих обсягів не контрактувала.

QHA