КИЇВ (QHA) -

У Національному банку України очікують зростання трудової міграції в Польщу в короткостроковій перспективі. Про це заявив директор департаменту монетарної політики і економічного аналізу НБУ Сергій Миколайчук.

— У короткостроковій перспективі ми прогнозуємо, що еміграція продовжить зростати, але у середньостроковій перспективі очікується певна конвергенція рівнів заробітної плати і продуктивності, що допоможе трохи заспокоїти ситуацію. Крім того, ми очікуємо покращення якості життя в Україні, зазначив він.

Представник НБУ повідомив, що у наступні 2-3 роки збільшення чисельності трудових мігрантів може бути значним, але в середньостроковій перспективі НБУ очікує скорочення їхньої кількості. Причиною масової міграції посадовець назвав велику різницю між рівнем заробітної плати в Україні та Польщі.

Раніше повідомлялося, що за січень 2018 року державний бюджет України виконано з профіцитом на рівні 7,871 мільярда гривень, що вдвічі менше за показник за січень 2017 року на рівні 15,754 мільярда гривень.

Джерело: Polska Agencja Prasowa Biznes

QHA