МОСКВА (QHA) -

 

Центральний банк (ЦБ) Росії видав близько 20 мільярдів рублів Генбанку — одному з небагатьох працюючих фінустанов в окупованому Криму. Про це повідомив аналітик Fitch Олександр Данилов, пишуть Ведомости.

Ці кошти з'явилися у лютому на рахунку, де відображаються гроші некомерційних організацій у федеральній власності. На цьому рахунку також обліковуються кошти, залучені від Агентства зі страхування вкладів.

— Швидше за все, у випадку Генбанка це теж гроші агентства за пільговою ставкою, щоб він міг заробити прибуток і відновити капітал, — зазначив Данилов.

Капітал банку зараз негативний — мінус 5,36 мільярдів рублів.

Представник Агентства зі страхування вкладів підкреслив, що у лютому в банк надійшли кошти на суму 11,3 млрд рублів на 15 років для покриття дисбалансу, 4,87 млрд на 15 років для підвищення капіталізації, і 4,1 млрд — на 6 років для підтримки ліквідності.

У РФ ухвалили закон, який додав нову схему санації, проте ЦБ займається нею через свій Фонд консолідації банківського сектора (ФКСБ). У зв'язку із цим, санацію можна здешевити на 25–30%, при цьому, швидше повертати гроші банку. Така схема нібито має позбавити ринок від банків, які працюють з негативним капіталом і не дотримуються нормативів.

Після ухвалення цього закону, всі санації проходили за новою схемою, проте тільки Генбанк пройшов за старою.

Відзначимо, Генбанк один з перших, який почав працювати на анексованому півострові й виплачував страховки місцевим вкладникам. Інвестором цього банку став Собібанк — «дочка» банку «Росія» Юрія Ковальчука, який потрапив під санкції.

Після цього ЦБ оголосив, що Генбанк до 2029 року може не дотримуватися нормативів, а його санатор планує зростання кредитного портфеля і формування портфеля цінних паперів, які спрямують на погашення зобов'язань банку перед АСВ і на формування капіталу.

— Банк має операційний дохід: за півроку в нього майже 1 млрд руб процентних доходів плюс комісійні доходи. Це хороші показники, і часу ЦБ надав банку багато, по ідеї, Генбанку має вистачити отриманих коштів, щоб вирішити проблеми і заробити новий капітал, якщо нічого не зміниться зі ставками, — підкреслив Данилов.

Так, ЦБ може використовувати стару схему санації в обхід санкцій проти Росії.

— Тут є санкційний ризик: ФКБС — це окрема організація, західні партнери могли б включити її до санкційного списку, це менший масштаб, ніж включити, наприклад, АСВ або ЦБ. Останній до того ж ще й володіє акціями Сбєрбанку, — додав партнер Tertychny Law Іван Тертичний.

 

QHA повідомляло, що 31 серпня в Криму припинив роботу ще один російський банк. Так, Центробанк РФ відкликав ліцензію в російського банку К2 Банк. Це вже 9 банк, який припинив свою діяльність на окупованому півострові. 5 липня ліцензію втратив АТ «Банк «Таатта», а 27 червня — АТ «Комерційний Банк «Рубльов».

 

Джерело: Ведомости

QHA