КИЇВ (QHA) -

Влада України і Туреччини схвалили рішення перейти до практичної реалізації спільного проекту зі створення турбореактивного військово-транспортного літака Ан-188, повідомили у дежконцерні "Укроборонпром".

Це рішення було ухвалено в рамках міжнародного аерокосмічного салону Eurasia – 2018, який відбувся в турецькому місті Анталія.

В "Укроборонпромі" впевнені, що новий літак впевнено виведе україно-турецький проект до переліку світових лідерів.

— За результатами перемовин з турецькою делегацією, яку очолював заступник секретаря оборонної промисловості доктор Ісмаїл Демір, було ухвалено рішення про перехід до практичної реалізації проекту вже найближчим часом, — йдеться у повідомленні.

Згідно з угодою між Києвом та Анкарою проект Ан-188 передбачає "повну вестернізацію усіх комплектуючих", впровадження сучасних технічних рішень. Транспортник повністю відповідатиме стандартам НАТО як у частині обладнання, так і в питанні тактики застосування літака.

Літак матиме вантажопідйомність до 50 тонн і зможе перевозити військову техніку всіх видів, військове та будівельне обладнання, вертольоти, до 300 солдатів, а також гуманітарні вантажі, палети і контейнери. Ан-188 буде здатний базуватися на різних аеродромах, у тому числі на грунтових, і сідати на короткі смуги довжиною усього 600 – 800 метрів.

Відзначимо, в грудні минулого року турецька компанія "Aselsan" підписала договір з ДП "Антонов" про спільне виробництво системи автопілота і радіоелектронного обладнання.

Йдеться про оснащення радіоелектронним обладнанням виробництва компанії Aselsan кабіни екіпажу українського літака Ан-132.

Джерело: ЦТС

QHA