АНКАРА (QHA) -

У 2018 — 2019 рр. турецька економіка буде щорічно зростати на чотири–п'ять відсотків, заявив регіональний директор Світового банку (СБ) в Туреччині Йоханес Зут.

За його словами, після невдалої спроби державного перевороту в липні 2016 року уряд Туреччини для зростання інвестицій почав стимулювати приватний сектор, що принесло позитивні результати.

— Тому економіка Туреччини у 2017 році продемонструвала значне зростання. Але якщо прибутковість турецьких компаній не зросте, то ВВП Туреччини не продемонструє зростання на рівні минулого року, — зазначив він.

Зут вважає, що у світовій економіці спостерігається тенденція до попиту на високотехнологічну продукцію, і турецькі компанії не приділяють уваги зазначеній сфері, яка могла б значно збільшити їхню прибутковість.

Регіональний директор сказав, що турецька економіка тісно пов'язана з європейською і чутлива до підвищення процентних ставок Федеральною резервною системою США (ФРС).

— Туреччина повинна вміти управляти стресом, обумовленим підвищенням процентних ставок і високими цінами на нафту. Окрім того, Туреччина має підтримувати відносини з ЄС, — порекомендував він.

Раніше QHA повідомляло, що Туреччина наблизилася до рекордних показників експорту товарів. Експорт Туреччини у 2017 році в порівнянні із показником попереднього року збільшився на 10,22 відсотка і склав 157,1 млрд доларів.

QHA