КИЇВ (QHA) -

Продажі легкових автомобілів у світі продовжують зростати, і 2018 року їхній рівень досягне рекордних 69 млн одиниць. Про це пише британський тижневик The Economist.

При цьому річна динаміка сповільниться до менш ніж 3%. Причиною тому, на думку видання, є "млява експансія у Європі і підвищення відсоткових ставок у США". Найгірше за все авто будуть продаватися у Сінгапурі: там зміни у системі відшкодувань (щоб зменшити шкідливі викиди в повітря) призведуть до падіння реєстрації нових авто на 34%.

Підйом спостерігатиметься у Східній Європі, на Близькому Сході, в Африці та Латинській Америці. Продажі у Венесуелі впадуть на 20% — до менш ніж 1% пікового показника.

Раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що виступає за зниження митних ставок на ввезення іноземних автомобілів.

QHA повідомляло також, що за три квартали поточного року в Україну в режимі імпорту було ввезено 109,6 тисячі легкових автомобілів, і в порівнянні з аналогічним періодом минулого року імпорт машин виріс на 92%.

Загальний парк електромобілів, які експлуатуються в Україні, вже перевищив 4 тис. одиниць. Майже 90% електромобілів — це Nissan Leaf першого покоління, здебільшого 2013-2014 років випуску. Далі з помітним відставанням йдуть електричні Ford Focus, Tesla Model S, BMW i3, Fiat 500e, Toyota RAV4 EV.

Джерело: Тиждень

QHA