БЕРЛІН (QHA) -

17 липня у німецькому Штральзунде почалися слухання за проектом газопроводу «Північний потік-2», які стануть частиною отримання дозвільного посвідчення на будівництво трубопроводу, повідомляє Deutsche Welle.

У рамках п'ятиденних дискусій свої аргументи зможуть привести відомства, громадські об'єднання та зацікавлені громадяни. Як повідомляє газета Ostsee-Zeitung, для участі в дебатах надійшли понад 200 заяв.

Зокрема, Всесвітній фонд дикої природи (WWF) виступає проти надання дозволу на будівництво. За даними екологів, при будівництві тільки у виключній економічній зоні Німеччини буде виділено 239 т фосфору. Свою незгоду з будівництвом газопроводу раніше висловили і фермери з острова Рюген.

Почати будівництво другої черги газопроводу «Північний потік» довжиною 1200 км планується у 2018 році. Орієнтовна вартість проекту, який підтримує уряд ФРН, становить 9,5 млрд євро.

У фінансуванні трубопроводу, який щорічно зможе транспортувати до Німеччини і країн Європи до 55 млрд кубометрів російського газу, беруть участь німецькі компанії Wintershall і Uniper, нідерландсько-британська Royal Dutch Shell, австрійська OMV, французька Engie.

Проти проекту активно виступають країни Балтії та Польща, серйозні питання залишаються і у Єврокомісії. А президент України Петро Порошенко взагалі назвав «Північний потік-2» «інструментом російської енергетичної агресії» проти Києва і Брюсселя.

Як повідомляло QHA, США згодні з оцінкою проекту «Північний потік-2» як політичного, а не економічного, і обіцяють допомогу Києву в блокуванні його реалізації.

ФОТО: інтернет

QHA