КИЇВ (QHA) -

Рівень освітленості в окупованому Криму знизився на 26%. Про це повідомили у прес-службі Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб (МінВОТ).

У прес-службі відзначили, що такі показники можуть вказувати на економічний спад на анексованому півострові.

Одним з методів непрямої оцінки економічного стану регіону є вимір рівня освітленості території у нічний час шляхом аналізу супутникових знімків. У МінТОТ проаналізували дані космічної зйомки з супутника Suomi-NPP (США), розміщеного на ресурсі NASA Earth Observatory, за 2012 і 2016 рр.

— Рівень освітленості тимчасово окупованої території Криму в нічний час у 2016 році у порівнянні з 2012 роком може свідчити про зменшення рівня економічної активності у цей період, — йдеться у повідомленні.

Найбільш видиме зниження освітленості — в центральних районах окупованого півострова і лікувально-курортних населених пунктах, таких як Ялта, Алушта, Євпаторія.

У той же час найменше зниження освітленості спостерігається в населених пунктах, де розміщені об'єкти Чорноморського флоту і Військових сил РФ (Севастополь, Феодосія, Джанкой, Новофедорівка), а також в районі незаконного будівництва окупантами Керченського моста (острів Тузла).

QHA повідомляло, що у Севастополі оприлюднили новий графік відключення електроенергії на червень. У графік потрапили понад 15 вулиць міста. Окупанти заявили, що відключення електроенергії пов'язане з ремонтними роботами. Як відомо, «Севастопольенерго» щомісяця відключає світло у місті.

QHA