КИЇВ (QHA) -

Міжнародний валютний фонд (МВФ) вже до травня нинішнього року може вчетверте переглянути програму кредитування для України. Однак це станеться лише у тому випадку, якщо українська влада продемонструє прогрес у виконанні необхідних реформ у найближчі місяць – два. Про це заявив глава представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман.

— До цих пір деякі параметри не виконані — ухвалення закону про незалежний антикорупційний суд, реформа енергетичного сектора і забезпечення фіскальної політики, яка була б спрямована на досягнення цілей програми. Якщо українська влада зможе домогтися швидкого прогресу у вирішенні цих питань, то четвертий перегляд програми буде закінчений до травня, — зазначив він.

За словами Люнгмана, МВФ бачить бажання українського уряду рухатися вперед і завершити черговий перегляд програми, але це складний процес.

Раніше повідомлялося, що МВФ може припинити співпрацю з Україною, якщо не будуть продовжені реформи.

Нагадаємо, глава місії МВФ в Україні Рон ван Роден заявив, що ухвалення законопроекту про Антикорупційний суд, який подав президент України Петро Порошенко, у цій редакції порушує зобов'язання України перед міжнародними партнерами. Він зазначив, що всього до документа є 9 системних зауважень, розбитих на три групи: про процедуру добору суддів, про положення закону, спрямованих на гальмування створення АКС, а також про юрисдикцію суду.

Раніше президент України Петро Порошенко передав до Верховної Ради України проект закону про Антикорупційний суд. Порошенко позначив проект як невідкладний.

Джерело: Новий час

QHA