МОСКВА (QHA) - -

У РФ набув чинності закон, який анулює українські ліцензії на користування надрами в анексованому Криму і вводить новий порядок їх реєстрації.

Згідно з новими нормами, право користуватися ділянками надр, розташованими в Чорному і Азовському морях, буде надаватися за рішенням російського уряду після аукціону.

У документі говориться, що ліцензії на користування надрами Чорного і Азовського морів, видані державними та іншими офіційними органами України до окупації Криму, будуть вважатися недійсними.

-Уряд Росії прийматиме рішення про проведення аукціонів по кожній ділянці надр на шельфі Азовського і Чорного морів, про визначення порядку та умов їх проведення, а також про склад та порядок роботи аукціонних комісій, - сказано в документі.

Новий закон "встановлює такі ж норми надання ліцензій в Криму, які вже діють по всій Росії".

Раніше повідомлялося, що керівництво Державної служби геології та надр України прийняло рішення автоматично продовжити компанії "Чорноморнафтогаз" 19 спеціальних дозволів на користування надрами анексованого Криму. Як заявили в компанії, через окупацію Криму і вкрай критичного господарського стану підприємства "Чорноморнафтогаз" не зміг вчасно пролонгувати спецдозволу і здійснити рентну плату.

Джерело: ТАСС

QHA