СЕВАСТОПОЛЬ / АК'-ЯР (QHA) -

 

Російський важкий авіаносний крейсер "Адмірал Кузнєцов", на який в порту Мурманської області (Росія) впав баштовий кран, планують відремонтувати у Севастополі.

Про це заявив міністр промисловості й торгівлі Росії Денис Мантуров.

Ремонтники хочуть підняти з дна затонулий плавучий док, який використовувався для ремонту авіаносця. Зараз над цим працюють водолази.

За словами Мантурова, докування судна (стоянка у доці для виконання ремонтно-профілактичних робіт) планується за контрактом в порту Севастополя влітку 2019 року або навесні 2020 року.

— У нас є варіанти, як вирішити задачу: або зробити конструкцію по сухому доку на 10-му заводі, що фактично через затоку знаходиться, або розглядається питання з придбання готового доку. Ще розглядаємо варіанти використання сухого доку на Севастопольському заводі.

 

30 жовтня на 82-му судноремонтному заводі у селищі Росляково (Мурманська область) під авіаносцем "Адмірал Кузнєцов" потонув плавучий док ПД-50. На корабель після цього впали два баштові крани, один з яких проломив палубу авіаносця — на ній утворився отвір 4 на 5 метрів.

У результаті аварії загинула одна людина, декілька постраждали.

Раніше міністр оборони Великої Британії Майкл Феллон назвав російський авіаносець "Адмірал Кузнєцов" кораблем ганьби. Це пов'язано з тим, що Росія відправила до Сирії загін бойових кораблів на чолі з "Адміралом Кузнєцовим". За словами Феллона, місія корабля "тільки посилила страждання сирійського народу".

 

Джерело: flot.com

QHA