КИЇВ (QHA) -

Україна знайде важелі впливу на німецькі компанії, які вважають Крим російським.

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін на прес-конференції зі своїм німецьким колегою Зігмаром Габріелем в середу у Києві, повідомляє кореспондент QHA.

— Я вважаю, що це (історія з турбінами Siemens в Криму — Ред.) стало сумним уроком для усього німецького і не тільки німецького бізнесу. І зараз є, звичайно, компанії, які дозволяють своїм ритейлерам — наприклад, Volkswagen або Adidas — Крим вважати територією Росії. Ми їх, безумовно, дістанемо, дістанемо не тільки політичними, а й юридичними методами, — зазначив глава українського МЗС.

За його словами, Україна докладе багато зусиль для того, щоб подібного шахрайства з боку РФ, як країни окупанта, не повторилося.

QHA повідомляло, що 22 вересня спільне підприємство Siemens і компанії «Силові машини» — «Сіменс технології газових турбін» подало ще один позов проти двох структур Ростеху — «Технопромекспорт» в Арбітражний суд Москви.

Нагадаємо, на початку липня 2017 року розгорівся скандал навколо поставок газових турбін німецького концерну Siemens в обхід санкцій Європейського Союзу в окупований Крим.

У Siemens заявили, що дві газотурбінні установки доставили на територію окупованого Криму без повідомлення компанії. РФ заперечувала факт таких поставок, але згодом «Технопромекспорт» (дочірня структура російської корпорації «Ростех»), яка купила газові турбіни Siemens у спільного підприємства німецької компанії і «Силових машин», підтвердила факт їх поставки до Криму після модернізації.

Раніше повідомлялося, що в анексованому Криму ведуть незаконну діяльність німецькі компанії: DHL Express, Adidas і Puma.

QHA