КИЇВ (QHA) -

Туреччина, яка займає четверте місце з виробництва аграрної продукції в Європі та є потужним аграрним гравцем, продовжує імпортувати низку продуктів у значних обсягах, у тому числі і з України. Про це заявила заступник міністра аграрної політики і продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева, передає прес-служба Кабміну.

— За результатами аналізу експертів Українського клубу аграрного бізнесу, з урахуванням попиту на турецькому внутрішньому ринку, є ще ціла низка українських аграрних продуктів, які є перспективними для нарощування поставок до цієї країни. Це живі тварини, свіже або охолоджене м'ясо великої рогатої худоби, вершкове масло, овочі, зернові культури, масла, жири, віск бджолиний, а також перероблені продукти, наприклад, з овочів і фруктів, — підкреслила Ольга Трофімцева і додала, що на турецькому ринку також існує великий попит на українську баранину, бобові, рослинне масло та органічну продукцію.

За словами Ольги Трофімцевої, сьогодні країни успішно та активно співпрацюють у фітосантіарних, ветеринарних питаннях, а також завдяки підписаній Угоді між урядами двох країн у сфері карантину та захисту рослин. А співпраця у сфері здоров'я тварин між Україною та Турецькою Республікою здійснюється головним чином у рамках Всесвітньої організації охорони здоров'я тварин.

Потужним імпульсом у майбутньому торгових відносин Києва і Анкари стане підписання Угоди про зону вільної торгівлі, робота і переговори над яким триває.

— Наша позиція в цих переговорах є чіткою — інтереси українського аграрного бізнесу, наших виробників і експортерів необхідно враховувати і відстояти, — прокоментувала Ольга Трофімцева.

Україна і Туреччина мають потенціал для реалізації успішних спільних коопераційних та інвестиційних проектів, враховуючи збільшення двосторонньої агроторговлі, досвід Туреччини в області сільгоспмашинобудування і конкурентні переваги аграрного сектора України, підкреслив заступник міністра.

Сьогодні Республіка Туреччина займає четверте місце у ТОП-10 країн, до яких активно експортується українська аграрна продукція, і друге — серед країн, з яких імпортує Україна. За результатами чотирьох місяців 2017 року експорт української аграрної продукції в цю країну склав $ 338 млн, а товарами-лідерами стали насіння олійних культур — $ 144 млн, масло — $ 66,2 млн, залишки харчової промисловості — $ 66,6 млн, цукор — $ 10,2 млн, овочі — $ 3,7 млн. Імпорт склав $ 128,6 млн завдяки таким товарам, як: насіння олійних культур — $ 68,3 млн, плоди та горіхи — $ $ 27,3 млн, овочі — $ 16,7 млн, тютюн — $ 3,9 млн, риба — $ 1,4 млн.

ФОТО: інтернет

QHA