КИЇВ (QHA) -

Президент Європейського банку реконструкції і розвитку Сума Чакрабарті дорікнув Україні в непродуктивності та зазначив, що інвестори змушені стикатися з непродуктивністю праці з боку України. Про це Чакрабарті повідомив на першому засіданні Національної інвестиційної ради України, яке відбулося сьогодні, 25 травня, в Маріїнському палаці у Києві.

— Є один виклик, який Україні потрібно вирішити, тому що він перекреслює багато бізнес-можливості в країні. Цей виклик — продуктивність країни. Ми знаємо, що продуктивність праці в Україні не на високому рівні, і з цим є проблеми. Ми, як інвестори, змушені з цим стикатися. Продуктивність праці в Україні нижча, ніж у середньому по ЄБРР. Тим не менш, ми спостерігаємо великий успіх в сфері послуг. 10 років тому всі говорили про Україну як про житницю, з огляду на те, що ви — лідери з експорту зерна у світі. А сьогодні ця ідея змінилася, завдяки успіху в сфері послуг і IT, ця сфера трансформується, — підкреслив Чакрабарті.

Члени Національної інвестиційної ради України — провідні політики країни і топ-менеджери провідних міжнародних компаній. На засіданні також виступив президент України Петро Порошенко. Він назвав основні статистичні дані, що підтверджують позитивну динаміку країни у сфері економіки. Порошенко підкреслив, що за столом Національної інвестиційної ради України зібралися потенційні інвестори, чий сумарний капітал складає більше 900 млрд доларів.

— Нам 100% віщували дефолт, розпад країни, національну катастрофу і небуття. Але Україна вижила, піднялася і твердо пішла вперед. Ухваливши низку непростих, але необхідних рішень, запровадивши часом дуже болючі реформи, які потрібно було впроваджувати ще 25 років тому. І цими рішеннями ми кинули виклик не тільки старій системі, а, здавалося б, самій долі, — сказав Порошенко.

Національна інвестиційна рада України — це консультативно-дорадчий орган при президенті України. Його основні завдання — розробка пропозицій щодо стимулювання і розвитку інвестиційної діяльності в Україні, формування привабливого інвестиційного іміджу України з урахуванням кращих міжнародних практик і т.д. Окрім топ-осіб політики України, до складу Національної інвестиційної ради також входять топ-менеджери 20 провідних міжнародних компаній, які вже інвестували в Україну або планують інвестиції. Серед них ArcelorMittal, Cargill, General Electric, Huawei, METRO, Turkcell, Unilever та інші, а також низка міжнародних фінансових організацій: Європейський банк реконструкції та розвитку, а також Міжнародна фінансова корпорація.

Нагадаємо, Туреччина увійшла до топ-3 інвесторів України.

Раніше QHA повідомляло, що на залучення інвестицій в Україні працює 730 управлінських команд.

QHA