КИЇВ (QHA) -

Мін'юст України має план щодо стягнення з російського "Газпрому" боргу в 2,6 млрд доларів на користь НАК "Нафтогаз України", який виявиться для боржника сюрпризом, заявив глава відомства Павло Петренко.

Він уточнив, що на сьогодні до бюджету України з "Газпрому" вже стягнули понад 100 млн гривень — це арешт майна компанії на території нашої країни.

— Що стосується активів на території інших держав, у нас є вже чіткий план, який я не буду озвучувати, тому що це має стати сюрпризом для боржника. Я рекомендую їм тільки добровільно виконати рішення — той залишок, що залишився зі Стокгольмського арбітражу і за рішенням українського суду, — сказав міністр.

Також міністр юстиції запевнив, що не виконати рішення Стокгольмського арбітражу "Газпром" не зможе, оскільки такого роду рішення виконуються відповідно до Нью-Йоркської конвенції в усьому світі.

— В "Газпрому" дуже багато активів, і ми їх знаємо, ми їх ідентифікували. Нам відомі країни, де є найбільші активи, і вони набагато покривають той борг, який зараз є перед "Нафтогазом" і перед Україною. Процес виконання такого рішення досить чіткий і нескладний. Окрім того, кожен день невиконання такого рішення тягне пеню — якщо не помиляюся, півмільйона доларів кожног дня "капає" додатково на суму боргу, — уточнив Петренко.

Раніше повідомлялося, що близько 100 млн гривень за допомогою арешту майна російського монополіста «Газпрому» на території України вже стягнуті до державного бюджету.

Нагадаємо, раніше Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні заявила, що російський "Газпром" має повністю виконувати свої зобов'язання щодо газових контрактів.

QHA