СТАМБУЛ (QHA) -

18 вересня українська урядова делегація на чолі із заступником міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайлом Титарчуком розпочала офіційний візит до Турецької Республіки. Як передає прес-служба міністерства, однією з головних цілей візиту є участь у тренінгу з реалізації проектів державно-приватного партнерства (ДПП) на основі турецького досвіду. До складу делегації увійшли також представники Міністерства охорони здоров'я України та ПАТ «Укрзалізниця».

— Туреччина вже багато років є лідером з реалізації проектів державно-приватного партнерства. Всього країна впровадила близько 200 масштабних проектів загальною вартістю $ 120 млрд у медицині, енергетиці, будівництві доріг, тунелів, аеропортів і морських портів. Для нас це безцінний досвід, який просто вражає він спонукає до подальшої роботи щодо ефективної організації системи державно-приватного партнерства у нашій країні, зазначив Титарчук.

Програма тренінгу передбачає вивчення турецького досвіду з організації проектів ДПП крізь аналіз практичних кейсів у таких сферах як охорона здоров'я і транспортна інфраструктура. Також українська делегація ознайомиться з такими стадіями роботи ДПП як відбір проектів, структура рішення у великих проектах, організаційна робота, управління стадіями ДПП, бюджет тощо. Лекції та семінари були організовані в рамках роботи турецько-української робочої комісії з питань ДПП.

Крім цього, в рамках офіційного візиту делегації заплановані зустрічі з представниками бізнес-сектору та уряду Туреччини, а також візити до нового аеропорту Стамбула і Євразійського тунелю.

Як повідомляло QHA, посол України у Туреччині Андрій Сибіга зазначив, що за підсумками 2016 року товарообіг між Україною і Туреччиною склав чотири мільярди доларів, а з січня по травень поточного року досяг 4,5 мільярда доларів. Важливу роль у цьому, на його думку, відіграла Рада стратегічної співпраціа високого рівня Туреччина — Україна від 2011 року.

QHA