КИЇВ (QHA) -

Україна готує до Ради Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО) заяву про порушення Російською Федерацією Конвенції про міжнародну цивільну авіацію та керівних документів. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон за підсумками зустрічі з президентом Ради ІКАО Олумуївом Бенардом Аліу і директором Європейського/Північноатлантичного бюро ІКАО Луїшом Фонсека де Алмейдом.

— На сьогоднішній зустрічі закликав керівництво ІКАО вжити дієвих заходів для припинення порушень стандартів та рекомендованої практики ІКАО з боку РФ і скасування публікації аеронавігаційної інформації з міжнародного повітряного простору Сімферопольського району. Крим це Україна, і ми розраховуємо на підтримку Міжнародної організації цивільної авіації в питанні нормалізації авіапотоку над півостровом, наголосив Володимир Кістіон.

Нагадаємо, ще навесні 2014 року у відповідь на висунуті Росією претензії на управління повітряним рухом в районі Сімферополя ІКАО заявила, що виключне право на управління рухом у цьому районі, як і раніше, належить Україні.

Проте російські авіакомпанії всупереч забороні продовжують літати до Криму, порушуючи тим самим міжнародні норми.

ФОТО: Facebook Володимира Кістіона

QHA