МОСКВА (QHA) -

Україна готується підписати контракт з Росією на поставку урану. Про це заявив глава російського міжнародного центру зі збагачення урану Гліб Єфремов.

За його словами, Україна поставить близько 80 тонн уранового концентрату для його збагачення і подальшого використання на українських атомних електростанціях.

— Зараз готується підписання контракту на поставку урану на 2018 рік. Ми включили обсяг, передбачений для поставки в Україну в поточну виробничу програму. Зараз чекаємо від української сторони підписання, адже з нашого боку контракт вже підписаний, — повідомив він.

Відзначимо, що Міжнародний центр зі збагачення урану — це акціонерне товариство, створене на базі Ангарського електролізного хімкомбінату.

Основна діяльність центру — збагачення урану для його використання на АЕС. Україна має великі поклади урану, проте через свій неядерний статус змушена збагачувати його в інших державах.

Раніше QHA повідомляло, що російська компанія "Газпром" ухвалила рішення не здійснювати поставки газу НАК "Нафтогаз України" з 1 березня і повернула отриману передоплату.

"Газпром" дійсно отримав грошові кошти від "Нафтогазу України" в оплату березневих поставок газу.

QHA