АНКАРА (QHA) -

Україна має намір розширювати експортно-торговельні відносини з Туреччиною і нарощувати поставки сільськогосподарської продукції до цієї країни.

Про це йшлося під час зустрічі міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Кутового з міністром сільського господарства, продовольства і тваринництва Туреччини Фаруком Челіком, передає прес-служба Мінагрополітики. Зустріч міністрів відбулася в рамках офіційного візиту прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана до Туреччини.

— Туреччина входить до ТОП-10 країн, з якими Україна має найбільший товарообіг: займає 8-е місце з експорту і 3-є за імпортом. Ця країна є нашим надійним і постійним торговим партнером. Нашу плідну співпрацю ми будемо не тільки продовжувати, але і підсилювати, — заявив Тарас Кутовий.

Для реалізації експортного потенціалу та розширення торговельних відносин між Україною та Туреччиною Мінагрополітики проводить переговори щодо полегшення доступу до ринку сільськогосподарської продукції Туреччини в рамках укладення Угоди про зону вільної торгівлі між урядами двох країн.

Сьогодні, у контексті розвитку співробітництва з Туреччиною, пріоритетними експортними товарами є м'ясо, молочна продукція, яйця, окремі овочі та фрукти, зернові, борошно і крупи, м'ясні та томатні консерви, кондитерська продукція, соки, морозиво, вина та інше.

За результатами 2016 року, двосторонній товарообіг склав 942,5 млн дол. Експорт української сільськогосподарської продукції склав 608,7 млн ​​дол., імпорт — 333,8 млн дол. В основному Україна поставляла до Туреччини масло, насіння олійних культур, мед і цукор, соєві боби і волоські горіхи.

ФОТО: Twitter

QHA