КИЇВ (QHA) -

Україна входить до ТОП-10 країн світу, які постачають міжнародних мігрантів, йдеться у звіті Центру економічної стратегії.

У повідомленні наголошується, що у період з 2015 року в пошуках заробітку країну залишило 4 млн осіб. Разом з тим українців частіше залучають на короткострокову роботу, тих, хто працює менше півроку — 70%, стверджують автори дослідження.

За словами економіста Центру економічної стратегії Юлії Руди, основна причина, чому громадяни України виїжджають за кордон — це бажання змінити умови життя або змінити країну проживання.

— Це саме бажання заробити більше грошей. За кордоном вони, у більшості своїй, працюють більше 40 годин на тиждень. Заробітчан кличуть на роботи, за які не бажають братися місцеві. А умови та інтенсивність праці найчастіше — важча, ніж в Україні, — зазначає вона.

Незважаючи на те, що зарплата у Європі для заробітчан становить в середньому 1000 євро, витрати в країні проживання теж можуть бути дуже високими.

Нагадаємо, глава уряду Володимир Гройсман сподівається, що при окладі у 10 тисяч гривень українські "заробітчани" почнуть повертатися в країну.

QHA