КИЇВ (QHA) -

Апеляційний суд в Лондоні (Великобританія) задовольнив апеляцію України проти Росії у справі щодо «боргу Януковича». Про це повідомив Міністр фінансів Олександр Данилюк.

Він зазначив, що суд оголосив рішення на користь України з неповернення трьох мільярдів доларів, які уряд екс-президента Януковича взяв у борг в Росії протягом останніх місяців перебування при владі.

— Тільки що Україна виграла в суді рішення на нашу користь щодо неповернення трьохмільярдного так званого боргу.

Раніше Апеляційний суд Англії відклав розгляд апеляції України щодо боргу перед Росією на 3 млрд доларів.

Нагадаємо, у грудні 2013 року довірена особа The Law Debenture Trust Corporation p.l.с. звернулася з позовом проти України в інтересах Росії.

Україна заперечила на вимоги РФ погасити тримільярдний борг, посилаючись у тому числі й на те, що Росія здійснювала на Україну незаконний тиск. У березні 2017 року англійський суд першої інстанції дозволив розглядати справу в порядку спрощеного провадження.

Також суд дійшов висновку, що Україна мала законну дієздатність укладати договори з облігацій, а політична частина аргументів України з примусу й тиску не може розглядатися в судовому порядку, тобто, не можуть розглядатися англійським судом.

Після цього Україна отримала дозвіл на апеляційне оскарження всіх негативних висновків у рішенні суду першої інстанції.

Джерело: 112 Україна

QHA