БРЮССЕЛЬ (QHA) -

Одну з чотирьох умов, які Україна раніше не виконала для отримання макрофінансової допомоги (МФП), вже виконано, три інших знаходяться у процесі виконання. Про це сьогодні, 25 квітня, під час засідання комітету Європарламенту в Брюсселі заявила керівник Головного директорату Єврокомісії з питань політики сусідства та розширення Катаріна Матернова.

— Що стосується заборони на ліс — ми знайшли арбітражний процес у рамках Угоди про асоціацію. Це вже зроблено. Була прийнята реєстрація (введення кредитного реєстру Національного банку України). Що стосується автоматичної верифікації електронних декларацій разом з пошуком кінцевих бенефіціарів, то з програмним забезпеченням, я думаю, умови будуть виконані, — зазначила вона.

Ці домовленості також підтвердив міністр фінансів України Олександр Данилюк, який у своїй доповіді говорив про виконання Україною необхідних умов. За його словами, був ухвалений і закон про кредитний реєстр НБУ. Міністр зазначив, що закон був "ухвалений на початку року, як раз після рішення Єврокомісії не надавати останній транш".

Що ж стосується третьої умови про верифікацію електронних декларацій, то, Матернова висловила упевненість в тому, що її головна частина "полягала в тому, щоб зробити цю інформацію доступною".

— Це було зроблено півтора роки тому. Зараз вони розробляють програмне забезпечення, щоб зробити автоматичну верифікацію з методологіями, аналогічними тим, які використовує Арбітражний суд, коли розглядає справи. Ми також хочемо гарантувати, і ми це обговорили під час підготовки нової програми макрофінансової допомоги, ми будемо наполягати на зобов'язанні уряду, що вони почнуть з найважливіших справ. Це перше. У комбінації з програмним забезпеченням, ми переконані, це станеться. Друге — щодо кінцевого власника компаній, це трохи складніше, тому що тут ми маємо забезпечити надання технічної ради, що ми зробили. Тут робота триває, — зазначила вона.

Раніше повідомлялося, що Національний банк України очікує надходження траншу Міжнародного валютного фонду (МВФ) на початку третього кварталу 2018 року.

QHA повідомляло, що в НБУ назвали розмір суми траншу — близько 2 мільярдів доларів. У МВФ вважають, що кошти дозволять збільшити міжнародні резерви до 20,5 млрд доларів на кінець 2018 року.

Раніше президент Петро Порошенко заявляв, що Європейська комісія ухвалила рішення виділити Україні транш макрофінансової допомоги обсягом 1,8 млрд євро.

Джерело: УНІАН

QHA