КИЇВ (QHA) -

Україна у 2018 році втратила понад півмільярда гривень через будівництво окупантами Керченського мосту. Про це повідомив міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

Чиновник зазначив, що основна причина збитків країни через те, що Керченський міст обмежує прохідність суден до портів Маріуполя і Бердянська.

— За найскромнішими підрахунками, у цьому році ми вже втратили півмільярда гривень. Це прямі втрати через зниження параметрів судів для перевалки у портах Маріуполя і Бердянська, але цих втрат, безумовно, набагато більше, якщо порахувати соціально-економічний ефект, втрати самих судновласників, бізнесу. Я думаю, що це на мільярди і, можливо, навіть не гривень.

QHA повідомляло, що окупаційна влада щодня планує пускати Керченським мостом 29 пар потягів після запуску залізничної частини.

Раніше секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявив, що Керченський міст є серйозною загрозою безпеки України. За його словами, завдяки мосту Росія може проводити наступальні операції на півдні України. Турчинов додав, що за роки окупації Росія максимально мілітаризувала півострів.

Джерело: Радіо Свобода

QHA