КИЇВ (QHA) -

Українська економіка зростає вже третій рік поспіль, повідомляє Міністерство економічного розвитку і торгівлі України на своїй сторінці у Facebook.

За інформацією відомства, про це свідчать цифри Держстату.

Так, у першому кварталі 2018 року ВВП зріс на 3,1% у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року. З урахуванням сезонного фактора ВВП зріс на 0,9% у порівнянні з попереднім кварталом.

— Ця тенденція зберігається 9 кварталів, — йдеться у повідомленні.

У Мінекономрозвитку назвали декілька причин зростання економіки, серед яких висока споживча активність завдяки підвищенню мінімальної заробітної плати до 3 723 грн і стабільного рівня інфляції.

Фахівці відомства також зазначають, що зростанню економіки сприяє збільшення на 36,1% капітальних витрат зведеного бюджету.

Серед чинників, що призвели до економічного зростання, відзначені також сприятлива цінова кон'юнктура на окремих світових товарних ринках, важливих для українського експорту (зокрема, ринках металу, кукурудзи, пшениці), і високий рівень ділової активності.

Раніше Міністерство економічного розвитку і торгівлі України заявило, що у 2018 – 2019 рр. зростання ВВП складе 3,3%.

У відомстві прогнозують, що за підсумками року інфляція в Україні складе 9,7%, а у 2021 році вона скоротиться до 6,4%, при цьому ВВП зросте на 3,3%.

Тим часом прем'єр-міністр України Володимир Гройсман вважає, що Україна у наступному році цілком може досягти показників зростання економіки на рівні 5 – 7% ВВП.

QHA