КИЇВ (QHA) -

Українські виробники торгових марок «Coca-Cola», «Оболонь» і «Перепілка» до цих пір постачають свої товари на територію ОРДЛО. Про це на прес-конференції розповів голова організації «Твердиня» Юрій Федорчук.

При цьому активісти кажуть, що існує питання того, як ця продукція потрапляє до окупованого Донецька і Луганська.

— Ціна пляшки української горілки на тимчасово окупованих територіях становить 170 рублів, що відповідає її ціні у нас. Якби продукцію спочатку продавали в Білорусь, а після в Росію і ОРДЛО, то її ціна була б значно вищою. Відповідно, ми бачимо, що поставки йдуть з України, — підкреслив Федорчук.

Він зазначає, що існують випадки, коли українські продукти потрапляють на окуповані території в обмін на вугілля.

Представники українських виробників, запідозрених у поставках, кажуть, що діють в рамках українського законодавства, а в розмовах з активістами заявляють, що мають намір детальніше перевірити свою роботу з дистриб'юторами.

Про масштабність торгівлі України з ОРДЛО свідчать наклейки на продуктах від різних дистриб'юторів «ДНР/ЛНР» на яких вказані три компанії, що займаються поставками.

Активісти кажуть, що факти продажу українських продуктів зафіксовані і в анексованому Криму, але про результати роботи з цього питання вони ще не готові повідомити.

Раніше QHA повідомляло, що системна нелегальна торгівля з окупованими РФ територіями ОРДЛО підриває економіку України.

QHA