КИЇВ (QHA) -

За підсумками поточного року експорт ІТ-послуг з України зросте на 20% — до 2,8 мільярдів доларів, і ця цифра може бути подвоєна впродовж найближчих трьох років. Як передає кореспондент QHA, такий прогноз висловив директор Асоціації "Інформаційні технології України" Віктор Валєєв на прес-конференції, присвяченій підсумкам Французсько-українського бізнес-форуму, що відбувся днями у Парижі.

Віктор Валєєв відзначив, що ІТ-галузь з року в рік демонструє зростання і посідає третє місце у структурі українського експорту після аграріїв і металургів, а також третє місце з експорту послуг серед країн ЄС.

— Хочу відзначити, що ІТ-галузь на сьогодні має найстрімкіші темпи зростання, і за нашими оцінками ми плануємо цього року мати до 20% приросту експорту ІТ-послуг з України. Тобто ми фактично повертаємось до дореволюційних, довоєнних темпів зростання галузі (2012 року зростання ІТ-галузі склало 27% проти попереднього року, 2013 р.  30%, ред.).

За словами Віктора Валєєва, на бізнес-форумі у Парижі представники галузі намагалися донести до французьких партнерів, що Україна не лише потужний експортер ІТ-послуг, але й цілком може стати майданчиком для розміщення виробничих потужностей для виробництва високотехнологічної продукції.

— Українські інженери, українські айтішники вони живуть технологіями, а не заробляють технологіями на життя. Це відзначають усі, і ми в цьому плані є унікальні. Стосовно розміщення у нас виробничих майданчиків Україна може стати таким маленьким Китаєм. ІТ-індустрія може надати Україні унікальну можливість стати саме тим, найбажанішим партнером для європейських виробничних компаній.

Заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України — Торговий представник України Наталія Микольська підкреслила важливу роль ІТ-індустрії для економіки.

Українські ІСТ-компанії зараз дають валютної виручки в країну достатньо багато для того, щоб ставити їх у топ-пріоритет розвитку тих галузей, які має підтримувати уряд. Якщо порівняти з усіма сферами, де у нас є зростання нашого експорту, то ІСТ-бізнес показує найбільший приріст від року до року, і це не може нас не тішити.

Наталя Микольська також повідомила, що на україно-французському бізнес-форумі МЕРТ презентувало промо-відеоролик, присвячений вітчизняній ІТ-галузі та інфраструктурі. За її словами, цей ролик допоможе популяризувати галузь і Україну, «…показати, що Україна інша, що Україна нова, що Україна високотехнологічна, і що Україна є великим і важливим гравцем на цьому ринку і гравцем, який не просто займається аутсорсингом, а гравцем, який робить готові продукти, який створює унікальні речі».

Нагадаємо, за даними НБУ, 2015 року обсяг експорту ІТ-послуг склав $ 2,1 млрд. У загальній структурі експорту частка IT-послуг зросла до 17%. Україна — 4-ий найбільший у світі експортер ІТ-продуктів та послуг. Частка галузі у ВВП зросла з 0,8% 2012 року до 3% 2015 року. В ІТ-галузі зайнято до 100 тисяч осіб.

(QHA: У відеоряд ролику "Україна. Відкрита для ІТ" зокрема включені кадри з переможного виступу кримськотатарської співачки Джамали на Євробаченні-2016 (1.56-1.58 хв).

QHA