КИЇВ (QHA) -

Згідно даних, що були представлені директором інституту розробки інноваційних технологій, теплоенергетиком-винахідником Сергієм Петровим, в Україні споживання енергоресурсів в 2,7 разів перевищує середньостатистичні показники європейських країн.

Вчений відзначив, що в інституті розробки інноваційних технологій є вже десь 12 ноу-хау, спрямовані на економію енергоресурсів Землі. Якщо використовувати хоча б 4 з них, то можна зекономити близько 100 мільярдів гривень в рік. Але, на жаль, запустити в обіг хоча б один з них - велика проблема, адже є складнощі на державному рівні.

Сергій Петров поділився з журналістами своїм невдоволення з приводу того, що влада ні місцевого рівня, ні загальнонаціонального не бажають навіть придивлятися до розробок:

- Ми розробляємо цілі проекти в містах, областях. Пишемо сотні листів представникам влади, але позитивної відповіді немає. Ми навіть пропонували зробити все за свої гроші. А потім би нам їх повернули, якби зекономили на різниці між теперішніми витратами і, які пропонуємо ми.

QHA