КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 28 березня, Кабінет міністрів України продовжив спецзобов'язання "Нафтогазу" на продаж газу населенню і тим самим залишив незмінним тариф до червня 2018 року, йдеться у постанові уряду.

У пояснювальній записці зазначається, що перемовини з МВФ щодо приведення ціни на газ до рівня імпортного паритету тривають, а також існує необхідність продовжити дію спецзобов'язання.

Підвищення цін на газ вимагає постанова Кабінету міністрів №187 від 22 березня 2017 року, розроблена Міністерством економічного розвитку і торговлі. Так, згідно з документом, вона розраховується на базі імпортного паритету (середня ціна імпортного газу за певний період).

Уряд мав опублікувати цей показник ще 1 липня 2017 року. Замість цього 26 вересня 2017 року Кабмін протокольним рішенням відклав дату публікації на невизначений термін.

Нагадаємо, вчора російський "Газпром" і "Нафтогаз України" приступили до проведення перемовин про розірвання контрактів на поставку і транзит газу, заявив голова правління "Газпрому" Олександр Медведєв.

Як повідомляло QHA, глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявив про дефіцит газу в Україні в обсязі близько 10 млн куб м на добу через морози 3 – 4 березня і відмови "Газпрому" в його поставках.

QHA