КИЇВ (QHA) -

Україна вручила Росії офіційне письмове повідомлення про інвестиційний спір щодо активів компанії НЕК Укренерго, повідомляє глава "Укренерго" Всеволод Ковальчук на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, Укренерго в цій справі представляють юристи міжнародної юридичної компанії «Covington & Burling LLP», яка раніше допомагала подати аналогічний позов НАК «Нафтогаз України».

— Якщо нам не вдасться врегулювати спір мирним шляхом до кінця вересня, ми зможемо подати позов до Міжнародного арбітражу проти Росії, як це вже зробив Нафтогаз. Наш позов буде стосуватися не тільки майна, яке ми втратили через анексію півострова, але й доходів, які недоотримали за таку втрату, — пояснив Ковальчук.

Він зазначив, що Київ не може закрити очі на колосальні втрати, адже тільки кримська електромережа коштує близько 1 млрд доларів.

— Це тисячі ліній електропередач, десятки електричних підстанцій і багато чого ще, не кажучи вже про два пансіоната, де раніше оздоровлювалися українські енергетики. Окрім майна, ми втратили ще й прибуток від його експлуатації. Ці гроші мали піти не тільки на рахунки компанії, але й до держбюджету України у вигляді податків і дивідендів. Тому нам обов'язково треба відновити справедливість і повернути втрачене. Росія має відповісти за те пограбування, яке вже визнано усіма цивілізованими країнами світу, — повідомив він.

Раніше в компанії «Укренерго» наполягали на тому, щоб поставки електроенергії в окупований Крим були припинені 1 січня 2016 року, і на півострів, в цілому, і «Кримський титан», зокрема, електроенергія з України не надходить.

QHA