КИЇВ (QHA) -

Заступник генерального директора ДК «Укроборонпром» з авіабудування та виробництва Володимир Коробов наголосив, що в 2014 році головним завданням концерну було забезпечення безперебійної роботи оборонних підприємств, робота яких тоді була паралізована.

— «Укроборонпром» продовжує проведення стратегічної реформи концерну. Вона об'єднує планову, відкриту і поступову діяльність зі створення кластерів з оборонних підприємств, з можливістю залучення приватних компаній, а також передбачає перехід на міжнародні стандарти корпоратизації, — зазначив він.

Він зазначив, що згідно з узгодженим планом передбачається створення п'яти кластерів за наступними напрямами: авіабудування, суднобудування, виготовлення бронетанкової техніки, високоточної зброї, систем радіолокації та зв'язку. Кожен із цих кластерів матиме повний цикл виробництва готової продукції та можливість ведення перспективних розробок.

— Понад 90 відсотків підприємств оборонно-промислового комплексу переведуть з сектора, який не підлягає приватизації, до сектора підприємств, що підлягають корпоративізації, — поінформував заступник директора «Укроборонпрому» Володимир Кострицький (на фото. — Ред.), повідомляє кореспондент QHA.

За даними Кострицького, після цього передбачається процес перетворення держпідприємств і створення на їх базі публічних акціонерних товариств.

— Органи управління підприємств будуть формуватися в стилі корпоративних структур, паралельно підготовлена низка змін до чинного законодавства, які лібералізують можливості створення спільних підприємств на базі державної власності, з огляду на капіталовкладення до статутного капіталу спільних підприємств, – зазначив він сьогодні, 6 жовтня, під час круглого столу «Від реанімації до корпоративізації» в інституті Горшеніна.

Кострицький підкреслив, що перехід на міжнародні стандарти корпоратизації дозволить створити сучасну структуру управління оборонним комплексом, у тому числі наглядові ради, а також встановити єдині загальноприйняті правила гри для міжнародних інвесторів. Завдяки цьому можна буде залучити іноземний капітал і направити його на посилення обороноздатності України.

На круглому столі також відзначили, що «Укроборонпром» розвивається в рамках стратегії «Український щит». Вона передбачає перехід на високотехнологічне виробництво, міжнародні стандарти (НАТО) та оснащення армії сучасними зразками озброєння. Концерн максимально розширює співробітництво з країнами НАТО і ЄС, як це визначено стратегічним курсом держави.

Нагадаємо, що сьогодні ДК «Укроборонпром» об'єднує понад сто підприємств-учасників у п'яти основних галузях оборонної промисловості, зокрема, у розробці та виготовленні зброї та техніки, науковій діяльності та експортно-імпортних операціях.

«Укроборонпром» має більше десяти конструкторських бюро, які займаються розробкою, проектуванням і дослідженнями, завдяки яким концерн впроваджує нові рішення та інновації.

У концерні працює близько 80 тисяч висококваліфікованих співробітників, більшість з яких має наукові ступені у галузі машинобудування, прикладної математики, фізики. Розуміючи, що інновації вимагають кваліфікованих і освічених фахівців, керівництво концерну ініціювало довгострокове співробітництво підприємств з провідними навчальними закладами країни, перелік яких постійно збільшується.

Концерн поглиблює співпрацю і з українськими підприємствами, посилюючи внутрішню кооперацію вітчизняних виробників, а також розширює коло іноземних партнерів. «Укроборонпром» має уповноважених державою постачальників, які забезпечують зовнішньоекономічні операції з продукцією військового призначення та подвійного використання в інтересах Збройних сил та інших військових формувань України.

ФОТО: QHA, інтернет

QHA