КИЇВ (QHA) -

Уряд на найближчому засіданні прийме рішення про поновлення роботи антирейдерських аграрних штабів на час посівної кампанії.

Як передає кореспондент QHA, про це заявив міністр юстиції Павло Петренко під час зустрічі в Європейській бізнес-асоціації.

За його словами, започатковани торік у серпні на час збирання врожаю антирейдерські агроштаби показали свою ефективність, але зараз виникла потреба у відновленні їх роботи також і на час посівної кампанії, аби дати можливість аграріям посіяти в спокійних умовах.

— На нашу думку, ці штаби спрацювали ефективно. Не було в минулому році величезної кількості конфліктів, в тому числі кривавих конфліктів, пов’язаних зі спробами переділу агробізнесу в цей період часу (під час збору врожаю).  Післязавтра по нашій ініціативі Уряд поновить роботу даних штабів на посівну кампанію, тому що, зазвичай, в цей період часу відбувається (рейдерське) загострення. Механізм відпрацьований минулого року: засідання штабів відбувалось щотижнево, вони при потребі виїжджали безпосередньо на місце подій. Тому ми вирішили їх поновити, щоб ми і посівну кампанію пройшли спокійно

Павло Петренко також звернувся до аграріїв з проханням активно повідомляти про випадки, які можуть свідчити про спробу рейдерської атаки на їхній бізнес. Приміром, коли з’являється інформація, що якісь невідомі люди ходять по селам і намагаються перекупити землю, чи намагаються захопити елеватор чи якісь виробничі площі. Інформацію про це можна подати на загальноурядову гарячу лінію або в обласний агроштаб, який очолюється керівником обласної держадміністрації, що підзвітний безпосередньо прем’єр-міністру.

Як повідомлялось, в середині серпня 2017 року по Україні запрацювали антирейдерські аграрні штаби, щоб не допустити рейдерських захоплень агрофірм, земель чи врожаю. В штабах надавали власникам агрофірм, фермерам та селянам юридичну допомогу з протидії можливому рейдерському захопленню. До складу штабів входили представники Міністерства юстиції, правоохоронних органів, органів прокуратури, Держгеокадастру, а також аграрії та громадськість. Роботу штабів також підтримали провідні аграрні асоціації, зокрема «Аграрний союз України», «Земельна спілка України», «Всеукраїнська Аграрна Рада» та «Асоціація фермерів та приватних землевласників України».

За інформацією Мінюсту, робота цих штабів допомогла запобігти десяткам рейдерських захоплень і зіткнень, проти рейдерів було порушено 11 кримінальних справ.

QHA