КИЇВ (QHA) -

Національне агентство України з питань виявлення, пошуку і управління активами, які були отримані корупційним шляхом, отримало у своє розпорядження самопідйомні бурові платформи на чорноморському шельфі, так звані «вишки Бойка» в окупованому Криму і планує їх продати. Про це на прес-конференції повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко.

— Ми маємо рішення суду про накладення арешту і передачі Агентству конфіскованих активів двох бурових установок. Звичайно ж, вони зараз знаходяться на території тимчасово окупованого Криму, але це не завадить юридично продати їх бажаючому суб'єкту, який потім може почати процес їхнього повернення у свою власність або стягнення грошей з окупаційної влади РФ. Такі прецеденти у міжнародній судовій і арбітражній практиці є, і ми підемо цим шляхом, — зазначив він.

Луценко заявив, що сума реалізації цих вишок не буде такою високою, як у випадку з продажем незаарештованого майна.

Нагадаємо, російська окупаційна влада схвалила законопроект про виставлення ділянок надр нерозподіленого фонду на шельфі Азовського і Чорного морів у районі тимчасово окупованого Криму на аукціон.

QHA