МОСКВА (QHA) -

Росія може приступити до будівництва нового газопроводу "Північний потік – 3", заявив заступник голови правління ПАТ "Газпром" Олександр Медведєв.

За його словами, якщо Євросоюз підтвердить потребу в російському газі, то такий варіант стане реальністю.

Медведєв заявив, що Москва будує нові транспортні маршрути.

— Ми завжди говорили, що поставимо газу Європі стільки, скільки буде необхідно. У нас є запаси підтверджені, у нас є транспорт, ми будуємо нові транспортні маршрути. Якщо Європа заявить свої потреби, готова буде підписати необхідні контракти, то я не виключаю, що будуть потрібні ще нові газотранспортні проекти — "Північний потік – 3", наприклад, — сказав він.

Раніше глава директорату з питань енергетики Європейської комісії Домінік Рісторі заявив, що «Північний потік – 2» порушує принципи прозорості, недискримінації та рівного доступу.

За його словами, «Північний потік – 2», який пролягає дном Балтійського моря, не сприятиме диверсифікації маршрутів поставок газу.

Нагадаємо, раніше федеральне відомство із судноплавства і гідрографії Німеччини видало дозвіл на будівництво і експлуатацію трубопроводу "Північний потік – 2" у винятковій економічній зоні Німеччини в Балтійському морі.

QHA