АНКАРА (QHA) -

Сьогодні, 3 квітня, президенти Туреччини і Росії — Реджеп Тайїп Ердоган і Володимир Путін візьмуть участь в церемонії закладення фундаменту атомної електростанції «Аккую», яка буде побудована у провінції Мерсін російською корпорацією "Росатом".

Проект будівництва атомної електростанції "Аккую" є частиною програми турецького уряду "Бачення 2023", яка присвячена сотій річниці створення Турецької Республіки, яка також включає у себе створення чотирьох енергоблоків в країні.

Станція має бути побудована у провінції Мерсін на березі Середземного моря. Вартість проекту оцінюється у 20 мільярдів доларів.

Глава Туреччини на своїй сторінці у Twitter написав, що АЕС «Аккую» важлива для Туреччини і для майбутнього турецько-російських відносин.

Відзначимо, що міжурядова угода Туреччини і РФ щодо співпраці у сфері будівництва та експлуатації атомної електростанції на майданчику «Аккую» в південній провінції Мерсін була підписана 12 травня 2010 року.

Нагадаємо, раніше МЗС України заявило, що Київ з розумінням ставиться до того, що Туреччина прагне розвивати відносини з іншими державами, і Анкара знаходить баланс інтересів у відносинах з Росією та Україною.

Джерело: Анадолу

QHA