КИЇВ (QHA) -

В Україні може з'явитися топовий арабський авіаперевізник, який здійснюватиме польоти до Азії з регіональних українських аеропортів. Про це під час прес-зустрічі повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян.

— Наразі ведуться перемовини з одним із топових арабських перевізників, я впевнений — вдалі. І якщо вони відкриють свої перевезення зі Львова до Азії, і з Харкова до Азії, ми побачимо багатьох поляків, які приїдуть до Львова, тому що це поруч, а ще ми побачимо білорусів, які прилетять до Харкова, — зазначив Омелян.

Він підкреслив, що цей перевізник поки що вивчає український ринок.

Окрім цього, Омелян додав, що авіакомпанія Qatar Airways планує збільшити географію своїх польотів до України.

— Ми отримаємо новий хаб для українців і жителів Азії, які будуть летіти в Україну, власне, у Досі.

Нагадаємо, Володимир Омелян заявив, що Ryanair літатиме до України у 2018 році. Як заявив міністр, в країні мають бути дешеві авіаперевізники і високий рівень конкуренції на цьому ринку.

У середині березня 2017 року комерційний директор Ryanair Девід О'Брайан заявляв, що лоукостер з жовтня 2017 року виконуватиме 15 рейсів на тиждень з Києва і 16 рейсів на тиждень зі Львова. Вартість польоту до Європи з України мала становити від €20.

5 липня директор Борисполя Павло Рябікін повідомив, що підписав договір з Ryanair. Однак вже 10 липня Рябікін сказав, що в Ryanair висунули умови, які є невигідними для підприємства, а деякі, за словами директора аеропорту, суперечать українському законодавству. Він додав, що відкличе підпис під договором, якщо Ryanair буде наполягати на своїх вимогах.

У той же день Ryanair повідомила, що скасовує польоти в Україну через невиконання аеропортом Бориспіль домовленостей, досягнутих компанією з українським Міністерством інфраструктури. 13 липня Рябікін заявив про відновлення переговорів з європейською авіакомпанією. 17 листопада Омелян повідомив про «хороший прогрес» у переговорах.

QHA